Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W Jaworznie powstanie żłobek miejski!

dziecizlobekW programie wyborczym prezydenta Pawła Silberta i ugrupowań wspierających go w kolejnej kadencji, znalazły się propozycje dla rodzin. Pojawia się szansa na wykorzystanie środków zewnętrznych na ich realizację. Od kilku miesięcy trwały analizy i przygotowania do aplikowania o pieniądze z zewnątrz na utworzenie publicznego żłobka.

W konkursie, który opiewa na ok. 15 mln zł dla wielu podmiotów z całego subregionu, mamy szansę na uzyskanie ok. 900 tys. zł na utworzenie żłobka. Termin składania wniosków trwa od 31 sierpnia do 16 października br.

Nasze działania są zaplanowane i mieszczą się w strategii wspierania rodzin, którą realizujemy. Jest duża szansa, że już w przyszłym roku w mieście powstanie żłobek publiczny, na początek na ok. 30 dzieci. Cieszę się, że mieszkańcy widzą potrzeby w zakresie polityki rodzinnej i sami angażują się w jej kreowanie – mówi Monika Bryl, Zastępca Prezydenta Jaworzna.

Jak się dowiedzieliśmy, rozpatrywane są dwie lokalizacje. Muszą one być dogodne komunikacyjnie  i spełniać warunki do utworzenia przyjaznego miejsca dla dzieci. Prezydent planuje również, aby wraz z uruchomieniem nowej placówki ruszyły dopłaty dla dzieci uczęszczających do wszystkich żłobków w mieście. W ramach polityki rodzinnej rozwijane mają być również inne usługi, jak np. Karta Rodzin Wielodzietnych.