Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

Wręczenie nagród w konkursie Jaworzno - XXV lat dobrych zmian

We wtorek 10 listopada nastąpiło wręczenie nagród w konkursie, którego celem było ukazanie miejsc znajdujących się w Jaworznie, które w okresie ostatnich 25 lat zyskały nowe oblicze pod wpływem przemian ustrojowych.

 


Dzień Dziecka na Rynku w Jaworznie 2015

Dzień Dziecka na Rynku przerósł najśmielsze oczekiwania organizatorów i mieszkańców. Tłumy jaworznian ze swoimi pociechami miały okazję skorzystać z masy atrakcji, jakie przygotowało Stowarzyszenie Jaworzno Moje Miasto.

 

 


 

Jaworznickie Sobótki 2015

Już po raz drugi Stowarzyszenie Jaworzno Moje Miasto zaprosiło mieszkańców Jaworzna na Sobótki, podczas których aż 6 watr zapłonęło na jaworznickich wzgórzach.

 


 

Konkurs "Kartka dla mamy"

Stowarzyszenie Jaworzno Moje Miasto wraz z portalem mojejaworzno.pl zorganizowało konkurs dla dzieci, który polegał na przygotowaniu najpiękniejzej kartki z okazji Dnia Mamy. Dzieci popisały się swoimi talentami plastycznymi, co podziwiać można na załączonych fotografiach i na www.mojejaworzno.pl

 


Wiosna z Nordic Walking

 

25 kwietnia na jaworznickim rynku odbyło się spotkanie sympatyków nordic walking, którzy pod okiem naszego instruktowa, Pani Anny Wojkowskiej przygotowywali się do marszu w kierunku Geosfery.

 

 


 

JMM: Zmieniamy nasze miasto

Niedawno członkowie i sympatycy Stowarzyszenia Jaworzno Moje Miasto spotkali się na konferencji dotyczącej kierunków i rozwoju budownictwa w mieście. Na debacie, której hasłem przewodnim było „Zmieniamy nasze miasto”, pojawiło się także wielu specjalistów zajmujących się urbanistyką i projektowaniem. Byli także pasjonaci, na co dzień bacznie obserwujący zmiany w naszej przestrzeni.


 

Ubieranie pachołków

Pachołki przystrojone, a miasto ocieplone. Ulicę Mickiewicza osiedliła grupa włóczkowych postaci, które czekają na głosy swoich mieszkańców. W związku z zakończeniem akcji "KNIT THE CITY", czyli ubierania miasta, odbywa się konkurs, w którym jaworznianie wydziergali kubraczki dla wybranego pachołka przy ulicy Mickiewicza. Zapraszamy do oglądania zdjęć. 


 

Mecz JMM vs. PiS dla hospicjum

Członkowie Stowarzyszenia Jaworzno Moje Miasto i jaworznickiego Prawa i Sprawiedliwości podczas niedzielnego meczu pokazali klasę i zapewnili kibicom ogromne emocje. Podczas starcia drużyny JMM z drużyną PiS padło 8 bramek, a wygraną okazała się drużyna JMM, uzyskująca wynik 5 do 3. Dochód z imprezy wesprze jaworznickie hospicjum.


 

I Maraton Fitness

35 uczestniczek ukończyło I Jaworznicki Maraton Fitness. W sobotę, 12 lipca Pan Mariusz Kowalski, w imieniu Stowarzyszenia Jaworzno Moje Miasto oraz partnerów zaprosił na jaworznicki rynek wszystkich tych, którzy kochają wolne chwile przeznaczać na aktywność fizyczną. Pogoda i humory dopisały!


 

 

Ocieplamy miasto - spotkanie na Rynku

Oto galeria zdjęć ze spotkania na Rynku, podczas którego wspólnie szydełkowaliśmy. W ramach akcji "Knit the City", członkowie Stowarzyszenia JMM, wraz z Kołami Gospodyń Wiejskich, zapraszali wszystkich chętnych, by razem dziergać. 


 

Piknik partycypacyjny w Parku Podłęże

Po intensywnych pracach, podczas których mieszkańcy Jaworzna zbudowali komplet mebli do Parku na Podłężu, przyszedł czas na odpoczynek i pochwalenie się swoimi pracami. Podczas pikniku można było mile spędzić czas, gdzie każdy mógł dowiedzieć się czegoś na temat planów rewitalizacji tego miejsca. Poniżej galeria zdjęć.


 

 

Jaworznickie Sobótki z JMM

Pomysł powrotu do tradycji palenia sobótek na jaworznickich pagórkach, znalazł w poniedziałek 9 czerwca wielu zwolenników. Nasi członkowie świetnie poradzili sobie ze zorganizowaniem spotkań na Górze Bielany, Równej Górce, Sadowej Górze, Celinowej Górce, Biskupiej Górze i na Górze Wielkanoc.


 

Dzień Dziecka z JMM


Dzień Dziecka zorganizowany przez Stowarzyszenie Jaworzno Moje Miasto na jaworznickim rynku już za nami. Ale chyba każdy zapamięta go bardzo dobrze, bo takiego wydarzenia w tym miejscu jeszcze nie było. Dopisała pogoda, humory, ale i mieszkańcy, którzy tłumnie przybyli, by wspólnie z dziećmi świętować ten dzień. Jesteśmy szczęśliwi, że mieliśmy w tym swój udział.

 


 

Majowe spotkanie JMM

Podczas majowego spotkania członków Stowarzyszenia Jaworzno Moje Miasto zaprezentowany został aktualny stan realizacji zadań przyjętych jako priorytety w programie wyborczym JMM na lata 2010-2014. Zmiany, które zachodzą w mieście są konsekwencją realizacji tego programu. Radość z coraz piękniejszego miasta jest tym większa, że mieszkańcy te zmiany dostrzegają i akceptują.

 


 

Spotkanie pod drwalem

Tak się bawiliśmy 24 kwietnia, podczas inicjatywy Stowarzyszenia Jaworzno Moje Miasto! Przy gitarowym akompaniamencie Kingi Jędrzejek tańczyliśmy i śpiewaliśmy, a ludzie spacerujący Rynkiem wraz z dziećmi, mieli nie lada uciechę, mogąc miło spędzić czas przy jaworznickim drwalu. Mamy nadzieję, że tego typu inicjatywy, będą cieszyć się w przyszłości jeszcze większym zainteresowaniem.

 


 

JMM dla mieszkańców!

Ludzi kochających Jaworzno przybywa! Stowarzyszenie intensywnie pracuje, by już od kwietnia zaproponować mieszkańcom szereg ciekawych przedsięwzięć związanych z kulturą, oświatą, działalnością organizacji pozarządowych, sportem i rekreacją, czy też gospodarką. 

 


 

Dialog o mieście


Wydawać by się mogło, że kilka godzin dyskutowania na temat wypracowanych w poszczególnych grupach pomysłów na jeszcze lepsze miasto, to za mało, ponieważ do samego końca chętnych do zabrania głosu nie brakowało. Gościem na spotkaniu był ksiądz Lucjan Bielas, który przysłuchując się rozmowom stwierdził, że nasuwają mu się nowe pomysły inicjatyw, jakie można wspólnie przedsięwziąć mając wokół tylu ludzi o otwartych głowach i zapałem do pracy dla Jaworzna.

 


 

Stowarzyszeniowa „burza mózgów”

Za nami kolejne spotkanie członków i sympatyków Stowarzyszenia Jaworzno Moje Miasto. Tym razem przybrało formę warsztatów. Podczas swoistej „burzy mózgów” dyskutowaliśmy o tym, co uczynić, aby Jaworzno było jeszcze lepszym miejsce do życia.

 Dialog o mieście