Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jerzy Nieużyła

okreg2-003Jerzy Nieużyła to radny Rady Miejskiej w latach 1994 – 1998 i 2011 – 2014. Jest magistrem inżynierem automatyki, absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. To specjalista ds. kontraktów w niemieckiej firmie „Sutco Polska”  Katowice.

Ma żonę Małgorzatę - filologa, wykładowcę Uniwersytetu Śląskiego  i córkę Katarzynę, która również jest filologiem i nauczycielką tańca w Młodzieżowym Domu Kultury. Interesuje się sportem i kulturą, a zwłaszcza muzyką.  W 2007 r.  wygrał finał miesiąca teleturnieju „Jaka to melodia?”

Głównym obszarem jego zainteresowania w Radzie Miasta  jest szeroko pojęta komunikacja miejska i ekologia.
Sam najchętniej i najczęściej podróżuje  rowerem i autobusem PKM - u. Uważa, że przyszłość należy do szybkiej, bezpiecznej, punktualnej, wygodnej i taniej komunikacji publicznej.  Dostrzega problemy komunikacji i szuka  sposobów ich rozwiązania. Jest gorącym zwolennikiem budowy sieci dróg rowerowych w mieście. Promuje na forum Rady ideę budowy komunikacji tramwajowej w powiązaniu z mającą powstać szybką koleją Kraków-Katowice-Gliwice.  Aktywnie uczestniczył w pracach nad najnowszym Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Jaworzna.

Marzena Czarny

okreg2-008Pani Marzena Czarny jest zwolenniczką harmonijnego, konsekwentnego rozwoju miasta, gdzie obok rozwoju osiedli, czy powstawania miejsc do inwestycji, swoją rolę mogą odgrywać sami mieszkańcy, którzy wypełniają przestrzeń miejską swoją aktywnością i chętnie uczestniczą w życiu Jaworzna.

Pani Marzena Czarny jest z wykształcenia historykiem, ukończyła historię, o specjalności archiwalnej i pedagogicznej, na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Takie studia pozwoliły jej podjąć pracę na stanowisku archiwisty w Zespole Lecznictwa Otwartego. Ma 35 lat, jest mężatką i szczęśliwą mamą dwójki dzieci. Również jej zainteresowania dotyczą przede wszystkim historii, w szczególności XX wieku. Ponadto pasjonuje ją turystyka górska. Jest miłośniczką magii prozy G. G. Marqueza i świata J. Irvinga. Słucha różnej muzyki: Stinga dla ukojenia, Strachów na Lachy dla zabawy i Rammsteina dla lepszego myślenia.

Mariusz Kowalski

okreg2-005Mariusz Kowalski jest ogromnym wielbicielem sportu. Sądzi, że to właśnie ta dziedzina ludzkiej aktywności zbliża i buduje atmosferę współpracy, jednocześnie przynosząc same korzyści ludzkiemu samopoczuciu.

Ma trzydzieści siedem lat i jest nauczycielem wychowania fizycznego oraz doradcą metodycznym z tego przedmiotu. Pasjonuje go taniec, co wyraża w działalności instruktorskiej. Jest też sekretarzem w Miejskim Szkolnym Związku Sportowym w Jaworznie.
Wolny od pracy czas Pan Mariusz najchętniej spędza z rodziną. Szczególnie lubi przebywać wraz z bliskimi w Rodzinnych Ogródkach Działkowych Otoczonych Siatką – w skrócie R.O.D.O.S. Swoje miasto traktuje jak małą ojczyznę, którą kocha za ludzi, którzy w niej mieszkają. Podkreśla wyjątkowość jaworznickiej atmosfery.

Andrzej Węglarz

okreg3-001Jaworzno, to dla pana Andrzeja Węglarza miejsce przede wszystkim spokojne i zielone, w którym ludzie chcą mieszkać, pracować i odpoczywać. To miasto, które z każdym dniem staje się coraz bardziej nowoczesne, przez co jest powodem do dumy, ze strony mieszkańców.

Pan Andrzej Węglarz ma 55 lat, z wykształcenia jest prawnikiem. Pracuje jako Dyrektor ds. Zamówień Publicznych w MPWiK w Jaworznie. Wolny czas spędza czytając książki historyczne, grając z brydża albo oglądając filmy, czy seriale. Ostatnio szczególnie podoba mu się amerykański serial kryminalny Breaking Bad.

Ewa Zuber

okreg1-002Pani Ewa Zuber, jako nauczyciel w jaworznickim liceum, mający intensywny kontakt z młodzieżą, wie, jak bardzo młodzi ludzie są chętni do działania, poznawania zasad demokracji i przyczyniania się do zmieniania własnego miasta.

Pani Ewa Zuber ma 47 lat, jest mężatką i ma dorosłe dzieci. Ukończyła historię w Wyższej Szkole Pedagogicznej, obecnej Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Poza tym jest absolwentką edukacji obywatelskiej na Uniwersytecie Śląskim oraz retoryki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracuje jako nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w I Liceum Ogólnokształcącym w Jaworznie. Lubi czytać książki o tematyce psychologicznej, przede wszystkim o relacjach interpersonalnych i komunikacji społecznej. Uwielbia podróże, szczególnie w góry oraz muzykę jazzową.

Poza pracą zawodową, czas poświęca na działalność społeczną, czy charytatywną, angażując się w różnego rodzaju inicjatywy i pomagając w organizacji ciekawych wydarzeń, debat historycznych i tym podobnych.

Jolanta Smoliło – Żabińska

okreg1-004Pani Jolanta Smoliło – Żabińska ma 58 lat. Ukończyła I Liceum Ogólnokształcące w naszym mieście oraz Akademię Medyczną w Krakowie. Ma męża i dwójkę dzieci. Obydwoje dzieci poszło w ślady mamy - syn jest świeżo upieczonym lekarzem, córka natomiast studiuje na III roku na wydziale lekarskim.

Pani Jolanta jest lekarzem rodzinnym i pała szczerą miłością do każdej dziedziny medycyny. Uwielbia poszerzać swoją wiedzę i niemalże cały swój wolny czas poświęca wyjazdom na konferencje naukowe i szkolenia. Jak sama o sobie mówi, jest uzależniona od szkoleń. Jest ogromną fanką Marka Grechuty, Ewy Demarczyk, czy Leszka Długosza, którzy kojarzą jej się z muzyką młodzieńczych lat.

Sebastian Pycia

okreg1-007Sebastian Pycia jest zwolennikiem działania na rzecz swojego miasta. Angażowanie się w różne inicjatywy i akcje na rzecz lokalnej społeczności to według niego idealna ścieżka, jaką może przyjąć człowiek, który osiągnął już we własnym życiu wiele i może poświęcić część swojej energii dla innych.

Ukończył studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna, co wzbogaciło go o przydatne kwalifikacje zawodowe. Wystarczają one do sprawnego organizowania działalności i budowania systemu informacji w relacji każdego podmiotu życia społecznego. Od ponad dwunastu lat pracuje w branży komputerowej – koordynuje działanie największej w Jaworznie sieci internetowej.

Jest pasjonatem sportu. Uwielbia piłkę nożną i podróże. Trzy razy był ambasadorem Jaworzna w trakcie wypraw wysokogórskich na Mont Blanc, Kilimanjaro i Aconcagua.